Ohlédnutí za letošními prázdninami

02. 09. 2018 – V pondělí 3.září už začíná nový školní rok

 

      Koncem srpna skončily prázdniny, nejhezčí období roku pro všechny děti a začala opět škola, učení a povinnosti. Na prázdniny nám zbyly jen vzpomínky a fotografie v albu. Když se za letošními prázdninami ohlédneme, zjistíme, že byly plné slunce, zážitků a pohody.

    Už na začátku července se všechny děti, které nemohly odjet ke svým rodinám, vydaly již poněkolikáté  na čtrnáctidenní letní tábor do Olbramkostela u Znojma . Je to klasický letní tábor plný her, soutěží, výletů,  koupání na koupalištích i v přírodních vodách a putování po Jižní Moravě. Dětem se tam jako vždy moc líbilo a určitě tam nebyly naposledy.

      Začátkem srpna se děti zúčastnily  ještě jednoho tábora, tentokrát v Bělé pod Pradědem v Jeseníkách. Jednalo se o velmi netradiční tábor ekojógy v horském prostředí. Jak už název napovídá, děti tam měly možnost věnovat se józe,  meditaci a strava tam byla přísně vegetariánská.   V rámci tohoto tábora bylo také pro děti připraveno poznávání okolí, kdy všichni společně podnikli túru na Praděd, pokochali se krásnou přírodou  údolí Bílé Opavy, navštívili lázně Karlovu Studánku a protože bylo nezvykle  teplé počasí, užili si i koupání v horské bystřině.

      Poslední pobyt byl třídenní a připravili ho pro naše děti tety a strejdové z domova. Realizoval se poslední prázdninový týden v táborové základně v Ptenském Dvorku.  Koupání v bazénu, projížďka na koních, vycházky, společenské a míčové hry a večer posezení u táboráku. Zůstaly nám moc  hezké vzpomínky.

     Na úplný závěr prázdnin také kromě relaxace, poznávání a sportu trochu kultury. Poslední prázdninovou sobotu jsme vyrazili se šesti dětmi do Prahy do Národního divadla na baletní představení Marná opatrnost. To byla jedním slovem nádhera! Kromě tohoto představení si děti mohly také prohlédnout starou Prahu, byť naše časové možnosti byly omezené.

    Ve zbývajícím čase, kdy děti trávily čas v domově, si užívaly koupání v zahradním bazénu nebo v Podhradském rybníku, slunění, výletů na kole a  pěších výletů do lesů v okolí Plumlova.

         V průběhu prázdnin měly také děti možnost si zazávodit na kánoích na  Podhradském rybníku, kde občerstvení U Sandokana konalo charitativní  závody kánoí. Po čtrnáctidenních trénincích si děti vedly velmi dobře.

               Poslední srpnový víkend  byl ve znamení závodů dračích lodí Plumlovský drak. Naše děti byly také jako již několik posledních let  pozvány a dokonce si  na jedné dračí lodi i zazávodily. I když nevyhrály, bylo  moc fajn vidět přehradu z trochu jiného úhlu, než jsou zvyklí.

         Také jsme v průběhu prázdnin uvítali návštěvu z nadace Veselý medvídek, která ve spolupráci s firmou BMW připravila pro naše děti zábavné odpoledne.

            Když se prázdninami  ohlédneme, zjistíme, že zážitků pro děti  bylo opravdu hodně a děti se u nás rozhodně nenudí. Teď už zbývá jen popřát všem úspěšný start do nového školního roku.