Vánoce 2017

02. 01. 2018 – Ohlédnutí za právě uplynulými vánočními svátky

       Je začátek nového roku a všichni jsme zvědavi, co nám ten s osmičkou na konci přinese. Zároveň je čas trochu se poohlédnout za vánočními svátky v roce 2017. Ty byly stejně jako  v předchozích letech v našem domově velmi bohaté, snad ještě bohatší. Nejen na materiální věci a dárky, ale i na zážitky.

 

     V době vánočních svátků jsme uvítali několik vzácných návštěv. Jako již tradičně to byli představitelé prostějovského PéVéčka, kteří přišli pobesedovat s našimi dětmi a přinesli jim krásné dárky.

   V pátek před Štědrým dnem jsme zase na návštěvu vyrazili my. Okrašlovací spolek z Prostějova nás pozval do krásného prostředí secesní restaurace v Národním domě na svůj vánoční večírek, jehož součástí bylo kromě krásného pěveckého čísla a dobrého jídla také nadělování dárků našim dětem. Děti se radovaly z krásných hraček, knížek, kosmetiky a ti starší z potřeb do domácnosti.

      Přímo na Štědrý den jsme v domově uvítali návštěvu velmi vzácnou, a to pana Oklešťka, hejtmana Olomouckého kraje, který nás přijel navštívit s paní Hreškovou ze Spolku žen Rouské, s nímž máme dlouhodobou spolupráci. Toto setkání bylo velmi neformální a milé. Dospělí zavzpomínali na svá dětská léta a zejména na to, jak trávili Vánoce jako děti, děti se zase svěřily se svými sny a vánočními přáními. Některá se jim hned vyplnila díky spoustě dárků, které od návštěvy dostaly.

     Každoročním hostem na Štědrý den je také pan doktor Kunc s rodinou. Také toto setkání bylo velmi milé a spontánní a díky němu si děti mohly pochutnat na výborných sladkostech. Pozdě odpoledne nás ještě navštívila paní Bonková z Aeroklubu Františka Josefa v Prostějově, která nejenže přinesla dětem dárky, ale také jsme se domluvili na spolupráci pro příští rok.

     U domovské štědrovečerní večeře a vánočního stromečku se sešlo letos jen sedm dětí, ostatní trávily Vánoce u svých rodin. Díky sponzorům a přátelům dostaly děti spoustu dárků. Dětem se plnila přání díky nadaci Dejme dětem šanci v rámci projektu „Strom splněných přání“ a „Strom splněných přání v OC Novodvorská Plaza v Praze“, dále díky nadaci Ve spojení v rámci projektu „Staňte se ježíškem dětem z dětských domovů“, dále díky aktivitě p. Gabriely Judasové a jejích přátel a pracovníků nemocnice Prostějov. Další dárky děti dostaly díky internetové aktivitě „Milý Ježíšku“. Všichni se radovali z hraček, stavebnic, knížek, školních potřeb, oblečení, kosmetiky a ti starší z potřeb pro domácnost.

   Cukrárna Delikana Vyškov a vojáci z posádky Vyškov se postarali o to, aby měly děti plný stůl vánočního cukroví.

       Naše poděkování patří naprosto všem výše jmenovaným, ale i neznámým lidem, kteří v uvedených projektech dárky nakoupili. Také všem, kteří nás navštívili a obohatili tak naše Vánoce svou přítomností a vůbec všem, kteří jakkoliv přispěli ke krásnému prožití vánočních svátků dětí z našeho domova.