Jak prožíváme současnou mimořádnou situaci

02. 04. 2020 – Děkujeme všem, kteří nám v těžké době pomáhají

 

   My, dětské domovy v této nelehké situaci koronavirové krize jedeme dál, i když jsme školské zařízení. Uzavření škol nám způsobilo velký problém, kdy děti teď tráví v domově 24 hodin 7 dní v týdnu. A s karanténou doslova, děti jsou tu zavřené a my, vychovatelé a ostatní pracovníci se o ně musíme postarat. Od rána do noci vymýšlíme program, staráme se o děti od školky po vysokou školu, pereme roušky, šijeme roušky, žehlíme roušky, vaříme, pereme, vychováváme a nahrazujeme dětem kamarády, se kterými se nyní nemohou stýkat.

               A ještě musíme zastat práci učitelů všech odborností a učit se naráz třeba s prvákem, třeťákem, páťákem, sedmákem, deváťákem i středoškolákem a do toho hlídat školkáčky. To je pro nás opravdu velmi náročné.

               I v této době je však mnoho počinů, kde se projevují charaktery. Rádi bychom poděkovali v této době za aktivitu panu Adamovi  Hotovému, který pro nás sehnal hned v prvních dnech respirátory a roušky, dále paní ředitelce ing. Márii Zámostné ze Střední odborné školy Prostějov, která nám dodala za pomoci pana náměstka hejtmana Ladislava Hynka šité roušky, které vyráběla sama s kolegyněmi ze školy, panu Slavatovi, který zajistil desinfekční prostředky, stolní hry pro děti a sladkosti. Dále děkujeme panu Frgálovi za společnosti Globesystem, s.r.o., který sehnal 8 ks notebooků pro případnou výuku dětí vzdálenou správou, ale také pro herní využití ve volném čase. Také moc děkujeme Rotary klubu Prostějov, jeho členům a přátelům, jmenovitě p. Emilii Hnízdilové, Rosťovi Halašovi, VENDI a Martě Pavlů, kteří nám našili roušky. Paní Hnízdilová, VENDI a pan Zdeněk Beran nám také věnovali tolik potřebné notebooky. Přes ty už probíhá pro naše děti v některých třídách online výuka. Také děkujeme za pomoc  Nadaci Terezy Maxové dětem a panu Lukáši Lindnerovi.

       Oslovují nás také zcela neznámí lidé. Slečna Kristina  Sedláčková z Ivanovic poslala dětem plyšáčky a paní Oksana Koteljuchová z Prostějova nám přivezla roušky a sladkosti.

     Všechny zdravíme, děkujeme jim a věřte, že v této nelehké době nás obzvláště těší zájem našich přátel, kamarádů, ale i zcela neznámých lidí, kteří si nás třeba našli na internetu.

 

Držme se přátelé!