Jarní prázdniny

24. 03. 2024 – V Ludvíkově bylo fajn

   Jarní prázdniny jsou pryč a tak zbývá pár vzpomínek na jeden prázdninový pobyt.

Tety a strejdové pro nás připravili 5 denní návštěvu Jeseníků a tak jsme v pondělí 11. března vyrazili do Ludvíkova u Karlovy Studánky.

Bylo nás moc a tak se vydala všechny tři auta, z Plumlova i Konice. S námi teta Hanka, Eva, Renata, strejda Petr a teta Iva z Konice. V poledne jsme byli na místě na chatě Pepino a ještě před obědem se stihli nastěhovat do pokojů a zabydlet.  Počasí sice moc nepřálo, ale krátká procházka v dešti okolo chaty a některým i na delší trasa do Vrbna pod Pradědem nevadila.

Ještě druhý den jsme nechali počasí „vypršet“ a zvolili návštěvy muzea hraček (mladší) v Nových Heřminovech, ti starší zajeli pozdravit do Klokánku v Dlouhé Loučce pracovníky, kteří si nás ještě pamatují.

Středa už byla dnem, kdy jsme se skoro všichni vydali na Praděd a včetně naší nejmenší Emily to všichni zvládli. Cesta sněhem až na vrchol nebyl vůbec jednoduchá, na Pradědu bylo pěkně zimně a zataženo a tak přišly vhod horké brusinky, z balíčku na cestu i řízek s chlebem a taky nějaké sladkosti.

Večer si nejstarší zahráli bowling v Stone centru Vrbno pod Pradědem, mladší tak jak každý večer trávili u filmu, karetních a deskových her a soutěží. Po celodenním výletu a túře spali večer všichni jako zabití.

Nemohli jsme vynechat ani návštěvu Karlovy Studánky s malou zastávkou u vodopádu, ochutnáním pramenu (jen někteří odvážlivci) nebo hledáním balkonu na léčebném domě, z něhož se Pavel Nový spouštěl ve filmu S tebou mě baví svět. Zakončení dne a vlastně i pobytu bylo příjemné ve vyhlášené cukrárně naproti hotelu Džbán s horkou čokoládou a trubičkou.

Večer a druhý den dopoledne se dohrál turnaj v piškvorkách, dospělí i děti se zabavili při malém kvízu družstev a pak před obědem přišel čas hodnocení, závěru a loučení.