Májové akce

04. 06. 2014 – Letošní květen mají naše děti spoustu zážitků

 

Měsíc květen byl, i přes vrtkavé počasí, bohatý na akce pro naše děti. Kromě vzdělávacích akcí pro starší děti, které pro ně uspořádalo v podobě návštěv bank, úřadů a firem a které byly zaměřeny na prodprofesní přípravu, Sdružení D z Olomouce a výtvarných dílen Letov v rámci projektů ESF, si děti užily spoustu zábavy.

V sobotu 10. května nás pozvalo sdružení Pomocná ruka na již tradiční setkání zdravé a handicapované mládeže do tělocvičny ZŠ Jana Železného. Bylo to velmi příjemné odpoledne plné her a znalostních soutěží zakončené diskotékou.

15. května se 5 dětí zúčastnilo koncertu k 20. výročí založení kapely DD Olomouc, který se konal v kině Metropol a kde byla speciálním hostem zpěvačka Věra Špinarová.

V pondělí 19. května pak 4 děti odjely do Olomouce- Vésky, km je pozvali studenti z Olomouce na golf. To není tak obvyklé, aby měly děti možnost si zahrát golf, a tak se vrátily nadšeny.

V sobotu 24. května pak děti měly odjet na Den Nadace Malý Noe do Velkého Týnce. Tato akce se však vzhledem k nepříznivému počasí nekonala. To nám bylo líto, protože s touto nadací nás pojí delší spolupráce a letos se také účastníme výtvarné soutěže, vyhlášené touto nadací „Strom očima dětí“.

V úterý 27. května jsme měli zajímavou návštěvu. Přijel pan Libor z půjčovny historických automobilů z Prostějova se svou starou Škodou 1000 z roku 1968. Nejlepší na tom autě bylo, že si ho děti mohly beztrestně pomalovat a ještě byly za své výkony odměněny sladkostmi. To byl zážitek!

V pátek 30. května jsme pak přijali pozvání do Vyškova na Den dětí s armádou, kde bylo možno si prohlédnout vojenskou techniku a seznámit se se životem vojáků. Rovněž s vojáky z Vyškova nás pojí letitá spolupráce a jezdíme tam moc rádi.

Hned následující den odjelo 5 dětí se strejdou do Kout na Desnou, kde Česká spořitelna ve spolupráci s televizí Nova uspořádala cyklistický závod a náš domov zde byl hostem. Děti se podívaly do hor, vyjely na lanovce na Mravenečník a pak ujely na kole 20 km. Jako odměnu si přivezly cyklistické rukavice a láhve na pití na kolo.

Říká se, že jediné, co nám nemůže nikdo vzít, jsou zážitky a těch mají naše děti za poslední měsíc opravdu hodně. Proto všem, kteří nám je umožnili, moc děkujeme a se všemi se těšíme na další spolupráci.