Mikuláš s Láďou Kerndlem v Hotelu Plumlov

04. 12. 2016 – Benefiční večer pořádaný Hotelem Plumlov ve prospěch našeho domova se opravdu vydařil

V sobotu 3. prosince uspořádal Hotel Plumlov pro náš dětský domov benefiční akci II. Mikuláš s Láďou Kerndlem aneb Rozdávejme dětem radost. Jak už je z číslovky v názvu patrné, konala se tato skvělá akce pro naše děti již podruhé. Zásluhu na tom má bezesporu hlavně majitelka Hotelu Plumov paní Šťastná a jeho manažerka paní Ožanová. Obě tyto dámy se zasloužily o velmi příjemný a pro nás přínosný večer. Samozřejmě se na něm podílel také charizmatický zpěvák pan Láďa Kerndl, který přispěl k výborné předvánoční atmosféře svými písněmi.

 

Celý večer začal o sedmé malým kulturním vystoupením našich dětí. Zpěv v podání sester Sáry a Nikoly, hra na zobcovou flétnu v podání Evičky a klavírní prezentace filmových melodií v podání Michaely sklidily velký úspěch. Toto vystoupení dětí bylo korunováno krásným zpěvem slečny Markéty, naší vychovatelky. Poté, co skončil velký potlesk, proběhla dražba výrobků našich dětí. Vydražily se všechny dodané výrobky, ať už to byly decoupage obrázky, obrázky z přírodnin, lžičky a skleničky z FIMA, svíčky, košíky z pedigu, vánoční ozdoby. Věříme, že výtvarné i ruční práce našich dětí udělají radost svým novým majitelům nebo jejich rodinným příslušníkům, pokud je najdou pod vánočním stromečkem. Pohodu večera podpořili také Mikuláš s čertem a andělem, kteří za písničku nebo básničku obdarovali přítomné mikulášským perníčkem a také hudba Trio Plus, která hrála k tanci i poslechu.

 

Výtěžek z dražby, ze vstupného a další finanční příspěvky od přátel hotelu Plumlov, byly věnovány našim dětem. Celková částka, kterou pan ředitel domova Kratochvil převzal od paní majitelky Šťastné, činila krásných 18 900 korun. Tyto peníze poslouží na nákup vánočních dárků pro naše děti. Moc si vážíme toho, že se v adventním čase najdou lidé, kteří myslí i na druhé. Díky nim i děti, které nemohou žít u svých rodin, prožijí pěkné a bohaté Vánoce.

 

Všem, kteří se podíleli na velmi příjemném předvánočním večeru, patří naše velké poděkování a věříme, že společná setkávání s Hotelem Plumlov budou pokračovat i v příštím roce.