Podzim u nás

30. 10. 2023 – Užili jsme si bohaté podzimní dny

 

    Z letních prázdninových měsíců jsme velice rychle vklouzli do nového školního roku. Akcí, zážitků a dojmů z prázdnin byla spousta. Tou poslední bylo rozloučením s prázdninami ve vojenském útvaru Březina koncem srpna.

 Od 4. 9. jsme již  usedli, tak jako ostatní do školních lavic. Letos máme v DD jednoho prvňáčka, po dlouhé době naopak nikoho v 9. třídách ZŠ. Některé čeká zvládnutí prvních ročníků na středních školách, jiné naopak závěrečné zkoušky a odchod do samostatného života. A máme nově i studentku VOŠ v Brně, kam zatím denně dojíždí.

  Podzimní akce, a že jich bylo, začaly už začátkem září. Některé z dětí se zúčastnili s panem ředitelem rybářských závodů dětských domovů v Rudolticích a získali hned dvě první a jedno druhé místo v lovu pstruhů.

  Všichni společně jsme se pak v polovině září vydali na pozvání za vojáky do VÚ Vyškov, kde pro nás připravili sportovní den. Užili jsme si ho parádně, získali další kamarády a překvapili sami sebe i vojáky výkony v bězích na 400 a 800 metrů, hodu granátem, zastříleli jsme si ze vzduchovky, zvládali lezeckou stěnu a na závěr ochutnali řízek s hranolky  z pravé vojenské kuchyně.

      Sportovní kondici jsme si otestovali  i na charitativním běhu s Distribučním centrem ALBERT v Olomouci, s nímž máme dlouholetou spolupráci. Zjistili jsme, že na tom nejsme s naší tělesnou kondicí vůbec špatně. Vybírali jsme si z běhů na 1,3 a 5 kilometrů a všichni vybranou trať bravurně zvládli. Navíc bylo krásné počasí a běh se konal v krásném prostředí olomouckých parků.

     Memoriál P. Nováka v Karlově byl setkáním dětí dětských domovů všeho věku. Také zde se naše menší děti měly možnost zúčastnit sportovních soutěží a her.

     Začátkem října se  2. rodinná skupina podívala na Hrnčířský jarmark v Kunštátě, aby zde získala inspiraci pro výrobu keramických drobností na Vánoce.

  V polovině  října  se pak naši starší s vychovateli vydali do Prahy na koncert v O2 aréně Praha ke 100. výročí studia W. Disneye a společně někteří plumlovští s dětmi z druhého pracoviště Konice na extraligový hokej Kometa Brno-Vítkovice. Obojí bylo skvělé a máme moc pěkné zážitky.

   Září a říjen byly na akce opravdu bohaté a teď už se pomalu začínáme připravovat na Vánoce- dáváme dohromady program na vánoční besídku, vyrábíme dárky pro přátele a sponzory i na prodej v Albertu v rámci adventního Obchůdku s Albertem. Ale o tom vás budeme ještě včas informovat.