Prázdninové odpoledne na letišti

23. 07. 2016 – Užili jsme si pěkné prázdninové odpoledne v Aeroklubu Františka Josefa

V rámci dlouhodobé spolupráce s Aeroklubem Františka Josefa v Prostějově jsme rádi přijali pozvání k návštěvě na jejich základně na prostějovském  letišti. Zavřeli jsme domov a v páteční prázdninové odpoledne  jsme tam vyrazili všichni. Členové tohoto Aeroklubu pod vedením paní Venduly Bonkové pro nás připravili zajímavý program. Děti shlédly seskok padákem úplně zblízka a mohly si vyzkoušet pravou parašutistickou výstroj.  Hlavně chlapci ocenili prohlídku hangáru s letadly. A aby zábava nebyla jen pasivní, mladší děti si sestrojily letadlo vlastní . Bylo sice jen ze špejlí a špachtlí, moc nelétalo, ale radost z něho byla veliká. Odměnou za úspěšnou konstrukci jim byly pastelky, puzzle a další drobnosti.

A protože bylo horké počasí, všem dětem přišlo vhod vykoupání v bazénku, kam, protože neměly plavky, skočily v oblečení. Poté se usušily při volejbalu  a u ohníčku. Na ohníčku si také děti opekly špekáčky, které po náročné zábavě zvláště chutnaly. 

Odpoledne na letišti se dětem moc líbilo, děkujeme Aeroklubu  Františka Josefa za pozvání a budeme se těšit na další spolupráci.