Prázdninový výlet

02. 03. 2015 – O jarních prázdninách jsme si užili výletu do Brna a okolí

 V úterý o jarních prázdninách  jsme vyrazili s druhou rodinnou skupinou na dvoudenní výlet do Brna a okolí.

První den byl naším cílem Aqualand Moravia v Pasohlávkách u Mikulova. Jedná se o největší zařízení tohoto druhu na Moravě a opravdu si děti mohly krásně užít teplého bazénu s protiproudy, perličkami, ale i různých adrenalinových atrakcí, jako jsou vodní skluzavky a tobogány. Strávili jsme tu skoro celý den a nikomu se nechtělo opustit toto krásné místo.

Večer jsme se pak přemístili do Brna, kde jsme byli ubytováni v Dětském domově na Jílové ulici. Tam naše děti navázaly přátelské vztahy s dětmi z tohoto domova, společně si pohrály a povídaly až do desíti večer.

Ráno jsme pak vyrazili do VIDA science a to bylo něco! Děti si zde mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak funguje převodovka v autě, jak fungují orgány v lidském těle nebo okusit sílu větru, přesvědčit se, že oheň lze zapálit nejen sirkou a vůbec jak fungují mnohé fyzikální, chemické a přírodní zákony. Poté následovala trocha historie. Navštívili jsme kapucínskou hrobku, kde jsou unikátně uchovaná těla mnichů-kapucínů z 18.století a poté kostel sv.Petra a Pavla s pokladnicí a krásnou vyhlídkou na celé Brno.

Odpoledne už jsme se s Brnem rozloučili a plni dojmů jsme se vrátili domů. Celý výlet se nám moc líbil a děkujeme všem, kteří k jeho zdaru přispěli. Především vojákům z Vyškova, kteří nám zakoupili vstupenky do Aqualandu a paní vedoucí vychovatelce Grafové z DD na Jílové ulici v Brně, která nám umožnila u nich přespat.

A kam příště? Určitě ještě jednou do VIDY a také bychom se rádi podívali na další památky třeba v Praze nebo opět v Brně. Uvidíme. Všechny děti 2.rodinné skupiny se těší na další cestování a zážitky!