Prázdniny 2010

07. 10. 2010 – Prázdniny skončily, začala škola

Krásné dny sladkých prázdnin nám skončily a je tu opět škola. Tak jenom v duchu vzpomínáme na dobrodružství, která jsme letos prožili. A že jich bylo!

V první půli července odjeli Lukáš, Sára, Veronika a Nikola do tábora při Dětské ozdravovně ve Vojtěchově, kde si užívali her, výletů a utužovali zdraví pobytem v Javoříčských jeskyních. Martin tutéž dobu trávil na enuretickém táboře v Kroměříži. Starší děti – Dominik, Silva, Monika, Honza, Jirka, Hanka, Anička a Kája prožili kus července na vodáckém táboře na Vltavě v jižních Čechách. Bydlení ve stanech, sjíždění řeky na raftech, vaření na ohni – to byla ta pravá prázdninová romantika.

Také v srpnu nás čekaly další zážitky. Monika, Hanka, Silva, Martin a Veronika odjeli na další táborový pobyt do Horního Žlebu se strejdou Zdenkem. Ten, jako hlavní vedoucí tábora, se svými kolegy připravil nejen pro naše děti bohatý program, hry, výlety a soutěže. A naše děti si přivezly spoustu diplomů za vítězství v různých hrách a soutěžích, takže v konkurenci ostatních dětí obstály velmi dobře.

Dalších osm dětí odjelo se strejdou Petrem na prázdninový rekreačně–výchovný pobyt do Vidnavy, který byl završením celoročních projektů podporovaných ESF, zaměřených na přípravu dětí na samostatný život a pracovní uplatnění.

Poslední týden v srpnu pak patřil pobytům jednotlivých rodinných skupin, tedy pobytům dětí se svými strejdy a tetami. Ty se nám podobně jako vloni podařilo zajistit díky finanční podpoře Majetkové, správní a delimitační unie odborových svazů. Tentokrát si všechny tři rodinné skupiny vybraly pobyt na horách, první a rodinná skupiny starších strávily týden v Krkonoších a druhá v Jeseníkách.

Děti, které netrávily prázdniny u svých rodin, ale zůstaly v v dětském domově, měly tedy o bohatý program postaráno a mohly si užít všeho, co k prázdninovému času patří. Vody, slunce, hor, soutěží a her, výletů, zpěvu, jedním slovem pohody.

Tak prázdniny 2010 jsou za námi, ať žijí prázdniny 2011!