Prázdniny 2014

16. 08. 2014 – Užíváme si bohatý prázdninový program

 

Dva měsíce nicnedělání, odpočinku a zážitků- to je čas léta, to je čas prázdnin. Těch letošních zbývá jen kousek, ale děti si už pěkně užily. Cestování, koupání, relaxace, výletů, odpočinku i poznávání.

 

Prvních čtrnáct dní strávilo 5 našich dětí na letním tábořev Olbramkostele, což je již třetím rokem naše oblíbená lokalita. 2 děti odjely na tábor do Brodců u Jihlavy, kde se jim stejně jako vloni moc líbilo. Absolvovaly zde indiánský tábor plný her a dobrodružství. Dvě děti strávily část prázdnin na táboře ve starobylém Šternberku. Zde navštívily hrad, muzeum času, podívaly se na zvířata v nedaleké ZOO Olomouc, chodily na výlety do okolních lesů a na koupaliště. Všechny děti si na táborech užily her, slunce, výletů, koupání a dobrodružství.

 

První týden v srpnu pak odjelo 12 dětí s tetami Vendulou, Alenou a strejdou Zdenkem na rekreačně-výchovný pobyt do Malé Morávky na chatu Brans. Tento pobyt nám jako každoročně zprostředkovala a zaplatila Českomoravská unie odborových svazů. Byl to týden plný koupání, zpívání u táboráku, opékání špekáčků a především horské turistiky- na Praděd, do Karlovy Studánky a údolím Bílé Opavy. Dva naši skauti Denisa a Pavel tento čas strávili na skautském táboře na Slezské Hartě, kde si osvojovali základy vodáctví a upevňovali skautské dovednosti.

 

Třetí týden v srpnu odjede 9 dětí se strejdy Petrem a a Františkem do Radíkova u Olomouce, kde se bude konat rekreačně-výchovný tábor, který pořádá sdružení Euforall, které zajišťuje vzdělávání dětí z dětských domovů.Tentokrát je pobyt určen pro mladší děti a nenásilnou formou her,  je bude připravovat pro budoucí samostatný život.

 

I zbývající čas, který jsme strávili a trávíme na domově, jsme věnovali a věnujeme odpočinku, koupání, slunění, relaxaci a částečně také práci na dvoře, zahradě a zvelebování pokojů a společných prostor. Také si užíváme výletů do okolí, do Laser arény, 3D kina, jízdy na kole, kolečkových bruslích a všech radovánek, které léto přináší.

 

S prázdninami se rozloučíme netradičním způsobem. Nejen pro děti z domova, ale i z Plumlova a okolí uspořádáme „ Konec prázdnin na Balkáně“. Ale o tom již jiný článek na našich stránkách.

 

Za pár dní tu opět bude začátek školního roku a nám nastanou povinnosti, spojené se školní docházkou. A nám nezbude, než se jich zhostit se ctí a už se moc budeme těšit na příští prázdniny. Tak ať žije příští léto!