Prázdniny 2022

05. 09. 2022 – Na letošní prázdniny nám zůstanou krásné vzpomínky

"Když školní rok už začíná, před námi ještě krajina, schovaná někde pod víčky"……tyto verše se mi vždycky vybaví s koncem prázdnin a začátkem školního roku. Už musíme chodit do školy, prázdniny nenávratně skončily, ale můžeme se za nimi poohlédnout a zavzpomínat, co všechno máme schované pod víčky, co  jsme o těch letošních viděli a zažili.

Rozhodně toho nebylo u nás v dětském domově málo. Prvních čtrnáct dní děti, které nemohly odjet ke svým rodinám, strávily na komerčních táborech v Olbramkostele u Znojma a v Moravském Berouně. Tam si užily pravého táborového života- spaní v chatkách, polní kuchyně, spousta her, vycházek a nová přátelství.

 Po týdenním odpočinku jsme odjeli na náš domovský pobyt. Vybrali jsme si kemp Zděřina u Police nad Metují. Byl to krásný týden plný zážitků, poznávání, sportu a zábavy. Děti si vyzkoušely chůzi v náročném terénu Teplických skal, výstup na stolovou horu Ostaš, která ční nad krajinou a jsou z ní nádherné výhledy. Poznaly také kus historie, protože jsme navštívili Babiččino údolí se Starým Bělidlem, Viktorčiným splavem a cesta nás dovedla až na zříceninu hradu Rýzmburk. Kromě toho jsme navštívili také zámky v Náchodě, Ratibořicích a hospital Kuks s bylinkovou zahradou. Také jsme se jeden horký den vykoupali v moc pěkném venkovním aquaparku v Meziměstí. Po večerech jsme hráli míčové hry, kulečník, ping pong, houpali se na houpačkách, menší děti si hrály na písku a chodily do kina na promítání pohádek. Tento náročný zážitkový týden jsme mohli zrealizovat díky projektu Bertík pomáhá Nadačního fondu Albert.

Aba toho nebylo málo, děvčata z Konice se v červenci  zúčastnila ještě  tanečního tábora a hoši z Plumlova soustředění házenkářů s oddílem, za který hrají.

Po návratu jsme pak zbytek prázdnin strávili u nás v Plumlově, avšak koupání v bazénu a odpočinek střídaly výlety. Jen namátkou -Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem, zámek Úsov, jeskyně Mladeč, Rešovské vodopády nebo pro starší děti bivakování v Beskydech s výstupem na Lysou horu a pozorováním východu slunce, ale  i koupání na Nákle nebo v Podhradském rybníce. Každé dítě si mohlo z našich prázdninových aktivit vybrat co ho baví a co má rádo.

Ale  teď už hurá do školy a těšíme se na prázdniny 2023!