Prázdniny jsou na za námi

08. 09. 2020 – Konečně začala škola

Letošní prázdniny byly vyjímečné. Vlastně to ani nebyly prázdniny v pravém slova smyslu, kterým by předcházela tvrdá práce ve školách, prověrky, projekty, vylepšování známek. Prázdniny totiž  dětem začaly už v březnu s uzavřením škol kvůli koranaviru. Velmi pomalu se sice někdy v dubnu rozjela distanční  výuka, ale ta se s pravidelnou normální docházkou do školy nedala srovnat. Stejně tak sporadická docházka v červnu. 

Přesto se chceme za letošními prázdninami přece jen trochu ohlédnout. V červenci děti odjely do komerčních  táborů jako každým rokem, abychom si my, vychovatelé, vybrali nějakou tu dovolenou a po nepřetržité čtyřměsíční péči o děti si trochu odpočinuli. Jedna parta dětí vyrazila jako každým rokem do Olbramkostela na Znojemsko a druhá do Moravského Berouna, kde si děti mohly vybrat zaměření tábora  podle zájmu. V nabídce byl tábor taneční, výtvarný, deskových her apod. Koronavirus nám naštěstí tyto tábory nezavřel, tak si děti užily slunce, vody, výletů a her, tance  a tvoření. 

 V srpnu jsme vyrazili na rekreačně-výchovný pobyt na Rusavu do Hostýnských vrchů. Tam jsme si užili krásného počasí, koupání v bazénku, vycházek do okolí, míčových her a několika větších výletů. S menšími dětmi jsme navštívili ZOO v Lešné, kde byl největší zážitek krmení rejnoků z ruky, s většími dětmi jsme podnikli turistický výšlap na Pustevny a Radhošť s procházkou v oblacích na stejnojmenné stezce. Nemohli jsme vynechat ani posvátný Hostýn, kde jsme navštívili kostel, lesní hřbitov, křížovou cestu D. Jurkoviče, vodní pramen a porozhlédli jsme po okolí Hostýnských vrchů a Kelčského Javorníku pěkně zhora z rozhledny. Velkým zážitkem  bylo také pozorování noční ohlohy, protože jsme se nacházeli v oblasti, kde není žádný světelný smog a navíc bylo krásně jasné počasí. 

V mezidobí, kdy jsme byli v domově, jsme využívali pěkného počasí ke koupání v zahradním bazénu, procházkám po okolí, turistickým výšlapům- na Lysou horu nebo Rešovské vodopády a na cyklistické výlety do okolí. Když pršelo, tak jsme hráli hry, malovali nebo sledovali filmy.

S prázdninami jsme se rozloučili na velké a velmi příjemné zahradní párty, která se konala ve spolupráci s naším dlouholetým kamarádem a sponzorem- realitní kanceláří Okno nemovitostí.

Nakonec byly i tyto prázdniny fajn, i když se děti už těšily do školy, hlavně na kamarády a na učitele. 

Tak doufejme, že nám zase epidemie školy nezavře a že tento školní rok bude alespoň trochu  normální.