Předjarní víkend v Praze

24. 02. 2020 – Prožili jsme víkend nabitý adrenalinem i pohodou

             Předposlední únorový víkend jsme odjeli se šesti staršími dětmi do Prahy. Vydali jsme se na cestu hned ráno   a po poledni už jsme zastavili v Čestlicích u Prahy, kde je největší český aquapark. Tam nás čekalo první dobrodružství naší cesty. I když byla  voda trochu chladná, neodradilo nás to od koupání a využití řady adrenalinových skluzavek a tobogánů. Tuto návštěvu jsme si mohli dovolit díky nadačnímu fondu Veroniky Kašákové, který nám umožnil bezplatný vstup do tohoto areálu. Moc děkujeme.

Večer jsme pak pokračovali směr Praha, kde jsme se ubytovali v Penzionu 15 na Vinohradech, takže do centra jsme to měli opravdu kousek.

V sobotu ráno nás čekalo další dobrodružství a adrenalin, protože jsme se vydali na Matějskou pouť. Oči nám přecházely z množství stánků s cukrovinkami, klobásami a hlavně z obrovského množství atrakcí. Na některé se stačilo jen dívat  a už se nám žaludek obracel naruby. Ti odvážnější si vyzkoušeli osmdesát metrů vysoký kolotoč nebo atrakci zvanou kladivo, ti méně odvážní si alespoň zkusili vystřelit papírovou růži.

Navečer jsme pak odjeli do divadla Hybernia do džungle. Tedy ne do opravdové džungle, ale do pomyslné, kde žil Tarzan. Přesně tak se jmenoval muziká od Philla Colinse, který jsme navštívili a moc se nám líbil. Na  zpáteční cestě z divadla jsme se ještě prošli noční Prahou plnou světel.

V neděli ráno už jsme se sbalili a plni zážitků se vrátili domů.

Celý krásný víkend jsme si mohli dovolit díky finančnímu příspěvku nadace Dejme dětem šanci, se kterou dlouhodobě spolupracujeme a které touto cestou moc děkujeme.

Těšíme se na další zážitky!