Předvánoční návštěva v Hostinci U Dudka

16. 12. 2013 – Pochutnali jsme si na výborných specialitách

V předvánočním čase dostali všechny naše děti a zaměstnanci pozvání od pana Pavla Navrátila do jeho Hostince  U Dudka v Prostějově-Krasicích. Sešli jsme se na místě 16. prosince ve večerních hodinách.

Nejprve nás pan majitel provedl po své restauraci, ukázal nám vybavení kuchyně a ostatních provozů, což bylo velmi zajímavé a inspirující, zvláště pro starší děti, které budou končit základní školu a uvažují o tom, vyučit se kuchařem.

Poté již následovalo pozvání na večeři, kde si každý mohl vybrat, na co měl chuť. U menších dětí vyhrál hamburger s hranolkami a tatarkou, starší hoši si pak pochutnali na šťavnatém steaku z vepřové panenky. Výbornou večeři korunoval zmrzlinový pohár.

Po večeři jsme si pak ještě povídali o životě restaurace i o životě dětského domova. V rámci tohoto povídání se nám podařilo získat další kontakty na dobré lidi, díky nimž naše menší děti dostaly např. míče a větší hoši boxerské rukavice.

Všichni jsme odjížděli výborně najedeni, s hezkými zážitky a navíc se třemi krabicemi cukroví, které jsme dostali, abychom si o Vánocích mohli smlsnout.

Moc děkujeme panu Navrátilovi za pozvání, večeři i cukroví a těšíme se na případnou další spolupráci v novém roce!