Rozloučení se školním rokem

16. 07. 2012 – Před prázdninami se v našem domově uskutečnily dvě zdařilé akce

Je doba prázdnin, takříkajíc okurková sezóna, děti jsou na letních táborech, nebo u svých rodin, vychovatelé si užívají dovolené. Přesto chceme připomenout dvě zdařilé akce, kterými jsme ukončili školní rok 2011/2012.

V sobotu 23. června nás již poněkolikáté navštívili motorkáři z Olomouce. Strávili s námi velmi příjemné odpoledne. Na začátek se mohly děti svézt na jejich silných strojích, což bylo velmi lákavé nejen pro chlapce, ale i pro dívky. Této možnosti využily také tety, ale jak se později přiznaly, měly z rychlé jízdy trochu strach. Po jízdách jsme hosty pozvali na zahradu, kde na ně čekalo malé občerstvení. Pak se všichni – domácí i hosté – převlékli do“ pracovního“ a zahráli si paintball. Ze hry byli všichni nadšeni, i když jsme zelené náboje sbírali po zahradě ještě nejméně týden. Kdo nechtěl hrát paintball, mohl si zastřílet z luku, nebo si s motorkáři popovídat o jejich koníčku nebo jen tak o životě.

Vítězové střelby z luku i paintballu si odnesli drobné dárky v podobě hraček, školních potřeb a sladkostí. Na závěr hoši udělali oheň a všichni společně jsme si pochutnali na opečených špekáčcích. Moc děkujeme za vydařené odpoledne a těšíme se na další spolupráci.

Ve čtvrtek 28. června nás navštívili pracovníci firmy Bala, naši dlouholetí sponzoři a přátelé. Společně s nimi jsme se již tradičně rozloučili se školním rokem a přivítali prázdniny. Jako vždy pro děti připravili sportovně-zábavný program, soutěž ve stolním tenise, šipkách, vědomostní kvíz. Vítězové těchto soutěží obdrželi od Baly drobné pozornosti a sladkosti. Součástí odpoledne bylo také mezi dětmi velmi oblíbené grilování masových pochoutek.

Na oplátku jsem Bale vyrobili drobné dárky jako ceny do tomboly na jejich Balacup a ozdobili svými kresbami trička na sportovní soutěže, které se konaly v rámci již zmíněného Balacupu.

Také Bale děkujeme za pěkné odpoledne a těšíme se na další, také již tradiční, předvánoční setkání.

Všem našim přátelům, sponzorům a příznivcům přejeme hezké léto a v září nashledanou!