Spolupráce s Albertem

17. 12. 2021 – Letos jsme se poprvé zúčastnili potravinové sbírky v Albertu

Již několik let spolupracujeme s Albertem. Tato jednoduchá věta však  v sobě obsahuje několik rovin spolupráce.

Tradiční jsou naše Obchůdky s Albertem, kdy děti mají možnost prodávat vlastnoručně vyrobené vánoční zboží na stánku ve vybrané prodejně Albert a vydělané peníze pak využít dle vlastního uvážení. Letos se bohužel Obchůdek, jak ho známe z let minulých, nemohl konat kvůli vládním opatřením, tak jsme alespoň využili nabídky DC Alberta  Olomouc. Zaměstnanci si sami uspořádali bazárek, kde měli možnost si zakoupit naše výrobky, které jsme jim přivezli. Výtěžek prodeje byl skvělý, celkem 7100 Kč. Za část peněz nakoupíme výtvarné potřeby pro další tvoření a za část vezmeme děti do Moravského divadla Olomouc. Doufáme, že příští rok bude již situace lepší a budeme moci prodávat své výrobky osobně. 

Letos poprvé jsme využili možnost zúčastnit se potravinové sbírky v Albertu v Olomouci. Výsledek byl pro nás naprosto překvapující. Lidé nám darovali více než 250 kg potravin všeho druhu. Suroviny na pečení cukroví, trvanlivé potraviny jako těstoviny, rýže, oleje, neobvyklé dobroty, které  děti měly možnost ochutnat poprvé. Peníze, které ušetříme za nákup potravin, věnujeme na mimoškolní zájmové sportovní aktivity dětí.

Musíme také zmínit spolupráci s Nadačním fondem Albert, díky němuž se nám podařilo již poněkolikáté získat finance na aktivity v době  letních  prázdnin z projektu Bertík pomáhá. Letos jsme je využili na financování letních táborů, příští rok se těšíme na Zážitkové léto s Bertíkem 2022.

 

Moc si spolupráce s Albertem vážíme a děkujeme!