Úspěch v literární soutěži

18. 05. 2016 – Sedmnáctiletá Petra zvítězila v literární soutěži

Nadace Dejme dětem šanci, se kterou dlouhodobě spolupracujeme, vyhlásila v zimě literární soutěž Dejme dětem šanci popsat svůj život. Děti měly napsat povídku, inspirovanou vlastním životem před nástupem do domova, životem v domově i plány do budoucna. 

Této soutěže se zúčastnily dvě sestry z našeho domova-dvanáctiletá Eva a sedmnáctiletá Petra s velmi zdařilými povídkami z vlastního života. A podařilo se -Petra vyhrála. Předání cen proběhlo v Praze a vzali jsme na ně za odměnu i Evičku.

V Praze jsme nejdříve v restauraci Fridays dostali výborný oběd a po něm jsme se přesunuli do Paláce knih Neoluxor na Václavském náměstí, kde proběhlo samotné předání cen a také beseda s naším nejčtenějším současným spisovatelem  Michalem Vieweghem. Ten zároveň zasedl v porotě, která hodnotila jednotlivé práce. Při  besedě jsme byli nadšeni jeho pohotovými  a vtipnými odpověďmi na naše všetečné otázky a nakonec se ještě z každým z vítězů vyfotil na památku.

Vítězové si odnesli krásné ceny od sponzorů soutěže a ještě knihu dle vlastní výběru od paláce knih Neoluxor. Při prohlídce tohoto paláce knih jsme žasli nad jeho rozlehlostí a množstvím knižních titulů, které nabízí.

Celá soutěž i vyhlášení výsledků a předání cen se nám moc líbilo, zažili jsme v Praze hodně příjemný den. Děkujeme proto nadaci Dejme dětem šanci a těšíme se na další spolupráci.