Vánoce 2010

03. 01. 2011 – I v roce 2010 prožily děti v DD Plumlov krásné a bohaté Vánoce

Stejně jako v minulých letech i v roce 2010 se našlo hodně těch, kteří našim dětem umožnili prožít krásné a bohaté vánoční svátky. Přispěli dárkem, penězi nebo hezkým zážitkem.

Jedním z pěkných zážitků byla 13. 12. návštěva olomouckého aquaparku, kterou dětem věnovala realitní kancelář Patriot reality. Také jsme navázali na úspěšnou spolupráci s olomouckou nadací Malý Noe, od které jsme k Vánocům obdrželi kromě hraček i tolik potřebné vitamínové doplňky pro děti. Oběma děkujeme.

17. 12. odjela teta Pavla s dětmi do Havlíčkova Brodu na již tradiční akci Českého rozhlasu „Daruj hračku“. Rozhlasoví posluchači stejně jako v minulých letech plnili dětem DD a ÚSP rozličná vánoční přání. Děti si dovezly hračky, knížky, cédéčka, sportovní potřeby. Téhož dne nás navštívili pracovníci Prostějovského večerníku s dárky, které získali od různých sponzorů. A tak děti dostaly plnou krabici hraček a každé z nich nové povlečení. Moc děkujeme.

19. 12. připravil v OC Arkáda již tradiční „Vánoční punč“ Kiwajunior z Prostějova, náš dlouholetý partner. Návštěvníci Arkády plnili dětem jejich další přání. Kuwanisti pak přijeli na Štědrý den s náručí plnou hraček, knížek, kosmetiky. Odměnou jim byly zářící dětské oči u vánočního stromku.

20. 12. nás již jako tradičně v předvánočním období navštívila firma Bala, rovněž náš dlouholetý partner a sponzor. Přivezli dětem spoustu dárků a sladkostí. Oběma děkujeme.

21. 12. jsme měli ještě jeden pěkný předvánoční zážitek, tentokrát sportovní. Basketbalový klub Prostějov nás pozval na své utkání s týmem Bělehradu s tím, že výtěžek ze vstupného bude věnován našemu domovu. Děkujeme za něj i za pěkný sportovní zážitek.

Dále musíme poděkovat dalším, kteří si na nás v čase předvánočním a vánočním vzpomněli. Panu Kocourkovi za spoustu dobrých zákusků ze své cukrárny, panu Francovi, který pro nás na Facebooku uspořádal veřejnou sbírku, firmě paní Marciánové za vánoční květiny a cukroví, panu Pelíškovi z firmy Certiko za hračky, manželům Pochylovým za kosmetiku, firmě Kaufland za sladkosti a věci s vánoční tematikou.

29. 12. měly naše děti ještě jednu nadílku. Navštívili nás pracovníci pražské firmy Housing invest a přivezli dětem hračky, lyžařské brýle, fotoaparáty a kosmetiku. Také této firmě patří naše poděkování.

Každý ze sponzorů obdržel jako malé poděkování keramický či skleněný výrobek nebo obrázek, které vytvořily naše děti ve volném čase pod vedením strejdů a tet. Jak je vidět, máme sponzorů a přátel opravdu mnoho. I díky nim mohli strejdové a tety vytvořit dětem, které nemohly odjet ke svým rodinám, krásnou vánoční atmosféru. A tak i když jsou Vánoce 2010 už minulostí, radují se děti z nových hraček, čtou nové knížky, poslouchají nová cédéčka, slouží jim nové sportovní potřeby. A všichni se těšíme na další spoluprácí v roce 2011!