Vánoce 2012

04. 01. 2013 – Na letošní Vánoce budeme dlouho vzpomínat

Je začátek ledna a právě skončil čas vánoční a novoroční. Jako každým rokem u nás byl hektický, plný emocí a překvapení. A protože jsme i letos očekávali pomoc a podporu hodných lidí, chtěli jsme na oplátku potěšit ty, kteří to ocení a přivítají. Proto jsme hned začátkem prosince navštívili dva domovy pro seniory – v Soběsukách a v Tovačově, s malým předvánočním pásmem, složeným ze zpěvu, beat-boxu, tance a hrané pohádky. Moc nás potěšilo, jak seniorům při pohledu na naše děti zářily oči.

Poslední týden před Vánocemi proběhly čtyři zdařilé akce. Hned v pondělí nás navštívil náš dlouholetý přítel a sponzor – firma Bala. Setkání s jejími zaměstnanci bylo jako vždy příjemné. Společně jsme si zazpívali koledy, zahráli na africké bubny a zasoutěžili a zavzpomínali na léta spolupráce. Děti obdržely sladkosti, knížky a školní potřeby. Pan ředitel Baly předal našemu panu řediteli hodnotný věcný dar a děti dostaly tašku plnou sladkostí. Moc děkujeme.

Ve středu pak proběhl již tradiční předvánoční karneval pro děti, zaměstnance, příznivce a přátele našeho domova, tentokrát s podtitulem „Život je film.“ Přivítali jsme na něm vzácné hosty – kapelu Kluci z Domova na zámku v Nezamyslicích, diskžokeje pana Tomáše Jurenku a našeho přítele, pana Jiřího Nývlta, se kterými již delší dobu spolupracujeme. Podle zúčastněných to byla krásná a zdařilá akce s bohatým programem. Děkujeme všem za přípravu a realizaci.

Ve čtvrtek pak děti s tetou Pavlou vyrazily do Havlíčkova Brodu, na již tradiční akci „Daruj hračku“, kterou ve spolupráci s občanským sdružením Tango a firmou GLS pořádá Český rozhlas již několikátým rokem. Posluchači Českého rozhlasu plnili vánoční přání dětí z dětských domovů. Výsledkem byly hračky, školní potřeby, sportovní vybavení, kosmetika. Děkujeme všem, kteří se na této akci jakýmkoliv způsobem podíleli.

V pátek pak proběhlo setkání dětí z našeho domova a dětí z Dětského domova Prostějov v divadle. Okrašlovací spolek Prostějov vyhlásil charitativní akci “Strom splněných přání“, kde měli všichni lidé s otevřeným srdcem možnost obdarovat děti z dětských domovů. Osobní předání dárků pak proběhlo právě v Prostějovském divadle. Zde bylo rozdáno celkem sedmapadesát dárků, o které děti z Plumlova i Prostějova prostřednictvím občanského sdružení Dobré místo pro život požádaly. Děkujeme.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem dobrým lidem, společnostem a firmám, které se rozhodli v tomto vánočním čase věnovat část ze svého času a peněz, aby dětem, které nemohou trávit Vánoce v rodinách, jejich úděl zpříjemnili. Malou odměnou pro všechny, kteří nám umožnili prožít pěkné a bohaté Vánoce, byl úsměv na tváři dětí a malá, vlastnoručně vyrobená pozornost.

Jmenovitě chceme poděkovat České poště, od níž jsme obdrželi 56 000 Kč na nákup zahradního domku pro děti na hraní a skákací trampolíny, ADR systému za 3000 Kč na rekreačně-vzdělávací pobyt dětí na horách, paní Niklové za 5000 Kč na nafukovací karimatky, Kauflandu Prostějov za hračky, nadaci Malý Noe za léky a vitamíny, panu Pelíškovi z firmy Certico za mobilní telefony pro děti, panu Kocourkovi za vánoční cukroví, dr. Kuncovi za věcný dar, dr. Pochylovi za drogistické zboží a panu Francovi za to, že pro náš domov uspořádal sbírku na Facebooku, jejíž výsledkem byly dva pytle hraček.

Nastaly dny všední a pracovní a na Vánoce 2012 zbyly jenom vzpomínky. Vzpomínky, které nás hřejí u srdce v těchto mrazivých zimních dnech. Ještě jednou děkujeme všem a symbolicky připíjíme na další spolupráci a přátelství v roce 2013.