Vánoce 2014

06. 01. 2015 – Poděkování za krásné Vánoce

Máme tu začátek roku, skončily vánoční svátky a s nimi i zimní prázdniny. Děti opět usedly do školních lavic a z minulých dní jim zůstalo spousta krásných zážitků i dárků. Hodně dobrých lidí přispělo i letos k tomu, aby děti, které nemohly odjet ke svým rodinám, strávily v domově pěkné a bohaté Vánoce.

 

Krásné dárky dle vlastního výběru děti dostaly od občanského sdružení Vespojení, dále od Dejme dětem šanci,o.p.s. a Okrašlovacího spolku města Prostějova. Mladší děti si přály především hračky, velkým hitem letošních Vánoc byla auta a vrtulníky na dálkové ovládání. Starší děti pak chtěly hlavně sportovní potřeby, oblečení, běžnou i dekorativní kosmetiku a drobnou elektroniku. Všem se jejich přání díky výše uvedeným společnostem splnila a my jim moc děkujeme.

 

V předvánočním čase také navštívil náš domov pan Marcián z Kostelce na Hané a daroval nám vánoční stromky v květináčích. Byly opravdu krásné, zdobily rodinné skupiny a nejen to. Díky nim jsme měli letos poprvé i venkovní výzdobu na vstupním schodišti. Dále nás navštívil již tradičně pan Kocourek s několika krabicemi zákusků, pan MUDr. Kunc věnoval našemu domovu společenské hry a firma qdq-real estate, s.r.o. věnovala hudebně nadané dívce elektrický klavír, který využijeme i při veřejných vystoupeních.

 

Před vánočními svátky nás také navštívili zaměstnanci finančního centra firmy Skanska z Olomouce a předali dětem nástěnky do pokojů, na něž mezi sebou vybrali peníze. Firma Bastaflora z Dřevnovic nám zase věnovala výtvarné potřeby, které využijeme při výtvarných pracech hlavně nyní v zimě.

 

Ještě jeden dárek jsme měli slíbený k Vánocům, ale vzhledem k počasí jsme jej dostali už na podzim. Správa Punkevních jeskyní nám zdarma umožnila návštěvu Macochy s projížďkou na lodičkách. Byl to pro děti krásný a zajímavý zážitek.

 

Všem výše jmenovaným moc děkujeme za všechny dárky, přejeme pracovní úspěchy a těšíme se na další spolupráci v roce 2015!