Vánoce 2018

10. 01. 2019 – Prožili jsme krásné a bohaté vánoční období

     Je začátek ledna, vstoupili jsme do nového roku a  proto  se chceme poohlédnout za minulým obdobím vánočním, které bylo jako každoročně pro nás velice bohaté, plné zážitků, ale také pro všechny velmi náročné.

     Začalo to už před Mikulášem. První prosincový víkend, v pátek 30. listopadu  jsme přijali nabídku zúčastnit se mikulášské besídky, pořádané VÚ ve Vyškově. Toto pozvání bylo obzvláště vítané, protože s VÚ Vyškov nás pojí dlouhodobé přátelství. Kromě pěkného zážitku z besídky si děti přivezly také krásné dárky.

      V sobotu 8. prosince  odpoledne   jsme navštívili naše další přátele, a to Aeroklub Františka Josefa v Prostějově, kde se konala již tradičně nezvyklá a zajímavá mikulášská besídka. Mikuláš a čert skočili přímo  z letadla, aby dětem za básničku či písničku rozdali mikulášské balíčky se sladkostmi. Po tomto úžasném zážitku jsme si pochutnali na dobrotách   z polní kuchyně a horkém čaji.

   13. prosince pak několik dětí vyrazilo s panem zástupcem do Olomouce, kde proběhlo setkání dětí z dětských domovů se  sportovci Olomouckého kraje, pořádané TK PLUS SPORT a.s. Zde jsme přebrali šek na 30 000 Kč, které budou sloužit na rekreaci a zájmové aktivity dětí.

     Se starým rokem jsme se rozloučili na tradiční vánoční besídce 14. prosince. Ta se opět konala  v hotelu Plumlov na přehradě, kam nás pozvali zaměstnanci realitní kanceláře Okno nemovitostí. Tato realitní kancelář patří k našim dlouholetým sponzorům a přátelům. Po výborném občerstvení jsme  předvedli nejen zaměstnancům zmíněné realitní kanceláře, ale i našim zaměstnancům a všem dětem velmi vydařený program. Trochu jsme poučili zúčastněné o historii a současnosti Plumlova, zazpívali si koledy, děti předvedly divadelní povídku a  úžasná taneční čísla. Děti také obdržely od realitní kanceláře Okno nemovitostí krásné dárky dle jejich přání.

  Další den, 15. prosince  jsme přivítali vzácnou návštěvu, hejtmana Olomouckého kraje pana Oklešťka, který přijel v doprovodu paní Hreškové ze Spolku žen Rouské a dovezl dětem spoustu dárků a hlavně každé dítě obdrželo nové jízdní kolo. Už se těšíme, až na kolech vyrazíme na jaře na výlet!

     V tomto adventním období jsme si našli čas a přijali nabídku od nadace Dejme dětem šanci o.p.s. na ubytování  v Praze. Tam  jsme  strávili tři dny. Navštívili jsme  muzikál Kocour v botách, na něž nám lístky věnovala Spolu dětem o.p.s. , divadlo v Celetné, které nám umožnila navštívit Mimo domov o.s.  Děti se také zúčastnily již tradičního bowlingového turnaje NOVACUP, pořádaného Nadací  TV NOVA,  prošly si krásné vánoční trhy a přebraly vánoční dárky z Dejme dětem šanci o.p.s.

       Další akcí, které jsme se zúčastnili těsně před Vánocemi, byl 21. prosince vánoční večírek Okrašlovacího spolku Prostějov, který se konal v krásné secesní restauraci Národního  domu. Zde jsme také převzali vánoční dárky pro děti v podobě hraček, knih a potřeb pro domácnost pro starší.

      A pak už nás čekaly Vánoce, které slavíme podobně jako v rodinách- ozdobený stromeček, kapr s bramborovým salátem, koledy, spousta dárků a hlavně pohodová atmosféra.

       Letos byl výčet našich přátel, příznivců a sponzorů, kteří přispěli k bohatým Vánocům opravdu velký. Kromě výše jmenovaných nesmíme zapomenout na Ve spojení o.s., které všem dětem obstaralo dárky v podobě hraček, knih, kosmetiky a oblečení. Také  Dejme dětem šanci o.p.s. splnila v rámci projektu Strom splněných přání  vánoční přání dětem.

Další dárky pro  děti se nám podařilo získat v rámci internetové aplikace Milý Ježíšku.eu.

     Za finanční dar chceme poděkovat panu Aleši Trnečkovi, panu Robertu Ochmanovi, paní ing. Ladě Malaníkové, panu Michalu Ondrýskovi, panu dr. Kuncovi, společnosti HIPS.s.r.o.

     Také moc děkujeme za věcné dary-panu Adamu Kreifovi z Newbike za krásné jízdní kolo pro děti, Mountfieldu a.s. za vánoční stromeček, společnosti HIPS za myčku na nádobí, hračky od paní  Bc. Raclavské, ředitelky pobočky KB v Prostějově, panu  Pelíškovi z CERTIKa za dárkové poukazy do Decatlonu a poukazy na opravy jízdních kol. Lesy Plumlov nám věnovaly na obě pracoviště čtyři vánoční stromky, také moc děkujeme. V neposlední řadě děkujeme panu Lukáši Krpálkovi z Cestuj klasikou za 14 200 Kč, které získal z internetové dražby motocyklu Jawa 20 a Kolibě v Prostějově za  21000 Kč, získaných za prodej vod Rajec v loňském roce. Tyto peníze použijeme na zlepšení vybavení domova a na zájmovou činnost dětí.

     Jsme rádi, že se v našem okolí najdou lidé, kterým není lhostejné,jak děti, které nemohou vyrůstat u svých rodin, tráví vánoční svátky a věnují těmto dětem pozornost, čas, věci nebo peníze.

 

Všem těmto lidem ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na spolupráci v roce 2019!